pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 czerwca 2018
  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 2809

"Manufaktura zdrowia" - powrót do naturalnego żywienia w Skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Manufaktura zdrowia w Pszczyńskim Skansenie powstała z chęci powrotu do naturalnego i prostego żywienia naszych przodków, co idealnie komponuje się z charakterem tego miejsca - Zagrody Wsi Pszczyńskiej. Pomysł zrodził się z chęci pomocy tym wszystkim, którym zmiana nawyków żywieniowych spędza sen z powiek.

„Manufaktura zdrowia” - powrót do naturalnego żywienia w Skansenie · fot. Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej


Celem zajęć jest budowanie świadomości żywieniowej wśród mieszkańców, jak również obalanie powszechnie obowiązujących stereotypów szczególnie wśród dzieci, młodzieży, że to co zdrowe jest niedobre. Tego typu stwierdzenia wynikają niejednokrotnie z braku wiedzy na temat produktów i możliwości ich zastosowania. Nadszedł czas, aby to zmienić!

Zajęcia w "Manufakturze Zdrowia" mają na celu pokazanie dzieciom, młodzieży i dorosłym, że istnieją zdrowe wartościowe produkty, które z powodzeniem można wykorzystać jako bazę do przyrządzenia np. zdrowego deseru, przekąsek itp. które będą alternatywą dla gotowych, wysokoprzetworzonych słodyczy. Pamiętajmy, że żywienie ma niebagatelny wpływ na rozwój zarówno fizyczny i umysłowy, dlatego wpojenie dzieciom i młodzieży odpowiednich nawyków żywieniowych i przekonanie co do ich słuszności ma istotne znaczenie i zapewne będzie procentowało w dorosłym życiu, ponieważ " Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał ". Zajęcia będą również pomocne osobom dorosłym pragnącym świadomie się odżywiać, w tym także rodzicom dzieci z problemami żywieniowymi.

Skansen proponuje dwa rodzaje zajęć:
  • "Słodko, zdrowo i z pomysłem" - zajęcia skierowane do dzieci oraz dzieci z rodzicami/opiekunami. Podczas zajęć będziemy pracowali w grupach. Dzieci, które przyjdą na warsztaty z rodzicami, będą pracowały z rodzicami/opiekunami, natomiast dzieci, które będą uczestniczyły same, będą pracowały pod opieką prowadzącego zajęcia.
  • "Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych" - zajęcia skierowane do osób dorosłych składające się z części wykładowej z elementem warsztatowym w wersji kulinarnej lub analizą jadłospisów.


Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.skansen.pszczyna.pl.

Terminy najbliższych zajęć: "Słodko, zdrowo i z pomysłem" - 14 lipiec, z kolei "Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych" - 21 lipiec. Ponadto Skansen wprowadza możliwość wykupienia karnetów na udział w zajęciach. Karnet obejmuje cykl trzech zajęć odbywających się w kolejnych miesiącach: lipiec, sierpień, wrzesień. Koszt karnetu na cykl 3 zajęć dla dzieci i dorosłych: 84 zł (koszt jednych zajęć w karnecie: 28 zł). Karnet może być wykorzystany tylko przez jedną osobę w czasie kolejnych trzech miesięcy (lipiec, sierpień, wrzesień). Koszt pojedynczych zajęć wynosi 38 zł.

Chęć uczestnictwa w zajęciach należy zgłaszać pod numerami telefonu: (32) 210-57-77; 604-508-718 lub osobiście w Skansenie do dnia 8 lipca w przypadku zajęć " Słodko, zdrowo i z pomysłem"; do 15 lipca w przypadku zajęć "Jak wprowadzać zmiany żywieniowe u dzieci i dorosłych". W przypadku zebrania grupy chętni zostaną poinformowani i poproszeni o dokonanie płatności.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj