pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2018
  • wyświetleń: 972

Andrzejki dawniej i dziś w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej zaprasza przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej do udziału w 1,5 - godzinnym bloku zabaw andrzejkowych.

Późną jesienią, po zakończeniu wszystkich prac rolnych, gdy dni były coraz krótsze, a wieczory dłuższe, rozpoczynała się niegdyś na wsi pora kojarzenia małżeństw. Następował wtedy okres wróżb i zalotów, ale dniem szczególnym był 29 listopada - wigilia św. Andrzeja.

"Andrzejki dawniej i dziś" to 1,5 godziny dobrej zabawy. Zajęcia mają na celu rozbudzić ciekawość i chęć poznawania ludowej tradycji wśród uczestników. W czasie spotkania dzieci będą uczestniczyły we wróżbach andrzejkowych, m.in. laniu wosku, wyścigu butów...

Na magiczne spotkanie z wróżbami andrzejkowymi zapraszamy 27 i 29 listopada o godz. 9:30 i 12:00. Obowiązuje rezerwacja terminu. Koszt udziału to 8 zł/os. Po zakończonej zabawie można zwiedzić również skansen.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 322105777, 604508718.

Skansen, Andrzejki

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj