pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 stycznia 2019
  • 8 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4945

[ZDJĘCIA] Koncert świąteczny zespołu Turnioki w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

W święto Trzech Króli, 6 stycznia Gminny Ośrodek Kultury zaprosił mieszkańców na jubileuszowy koncert bożenarodzeniowy, zorganizowany w kościele parafialnym p.w. św. Jerzego już po raz 10.

Koncert świąteczny zespołu Turnioki w Goczałkowicach-Zdroju - 06.01.2018 · fot. Grzegorz Kopeć, za: UG Goczałkowice-Zdrój


Na to Boze Narodzyniy, to program kolędowy w repertuarze folkowo-rockowego zespołu TURNIOKI, który wraz z goczałkowickim chórem parafialnym Semper Communio przygotował niezwykłą, muzyczną ucztę dla serca i ducha, która niosła ze sobą przesłanie nowonarodzonej Bożej Dzieciny.

Półtoragodzinny koncert został podzielony na trzy części. W pierwszej, chórzyści zaprezentowali wyjątkowe aranżacje najpiękniejszych kolęd polskich, pośród których znalazły się takie utwory jak: "Wśród nocnej ciszy", "Gdy się Chrystus Rodzi", "Lulaj że Jezuniu", czy "Dzisiaj w Betlejem". Następnie, przed licznie zgromadzoną widownią wystąpiły TURNIOKI, rozpoczynając od kolędy "Z narodzenia Pana" i przepięknej pastorałki "Na pojednanie". Kolejno wybrzmiały dźwięki jednej z najpopularniejszych góralskich kolęd "Hej malućki, malućki" oraz pieśniczki śpiewanej zwyczajowo przy chodzeniu po kolędzie "A dejcie nom dejcie, co nom mocie dać" i "Narodził się Jezusicek".

W ostatniej części, chórzyści wraz z zespołem przygotowali 6 niezwykłych interpretacji muzycznych, pośród których znalazła się m.in.: starogóralska pastorałka "Podziękujmy Jezusowi", pieśniczka "Na wiersycku siednoł bioły śnieg" oraz kolędy "Hej wesoła nowina", "Jezus malusieńki", "Przybieżeli do Betlejem".

Na zakończenie, członkowie zespołu złożyli wszystkim zebranym oryginalne góralskie życzenia "Na scescie, na zdrowie, Na to Boze Narydzenie...", do których dołączyła się Dyrektor GOK-u - Zofia Szołdra, przekazując dodatkowo szczególne słowa uznania i podziękowania dla wszystkich artystów, którzy przyczynili się do przygotowania tego pięknego wydarzenia artystycznego oraz tym którzy na co dzień wspierają kulturalną działalność naszej instytucji. Ponadto, wyraziła podziękowanie dla ks. proboszcza - Lesława Przepłaty, za możliwość zorganizowania koncertu w pięknych wnętrzach goczałkowickiej świątyni.

"Tu, przy naszej przepięknej stajence pragnę posłużyć się słowami najpopularniejszej kolędy na świecie, która w 2018 roku obchodziła 200 rocznicę powstania: "Cicha noc, święta noc, pokój niesie ludziom wszem" niech będą przesłaniem dla wszystkich w Nowym Roku".

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj