pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2527

Warsztaty wielkanocne pod okiem florystki i rękodzielnika w Skansenie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

W sobotę w skansenie odbyły się niezwykle inspirujące zajęcia. Najpierw pod okiem doświadczonej florystki Marty Kapicy i zrobiliśmy wielkanocne koszyczki,zaś pod okiem Patryka Blani - sołtysa Obrowca - rękodzielnika z dziada pradziada poznaliśmy tajniki zdobienia wielkanocnych jaj.

Warsztaty wielkanocne w skansenie - 13.04.2019 · fot. ARiP ZP


Prowadzący przedstawił uczestnikom techniki wykonywania jaj w różnych krajach. Każdy uczestnik miał szansę spróbowania swoich sił wykonując kroszonkę metoda rytownicza. Pani Marta przedstawiła uczestnikom zasady zdobienia koszy wielkanocnych, sposób doboru ozdób oraz zielonych dodatków.

Każdy z uczestników wyszedł z pięknym koszyczkiem i kroszonkami. W sam raz na święconkę, która w tym roku odbędzie się w skansenie po raz pierwszy w Wielką Sobotę o godz. 12.00. Pokarmy poświęci ksiądz z kościoła pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie.

Ze względu na obrzęd świecenia pokarmów w skansenie wstęp na teren obiektu w dniu 20.04 w godzinach 11.00 do 14.00 jest bezpłatny.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj