pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 września 2020
  • 21 września 2020
  • wyświetleń: 8421

[FOTO] Chóralny finał letniej edycji "Przesiądź się na kulturę"

Cztery koncerty, pięć chórów, rozrywkowy repertuar i liczna publiczność - tak można podsumować ostatni z letniej edycji cyklu koncertów "Przesiądź się na kulturę".

Finał projektu "Przesiądź się na kulturę" - koncert chórów na pszczyńskim rynku - 20.09.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Chóry zaprezentowały się nie na wspólnej scenie, ale każdy w innym miejscu pszczyńskiego rynku i to licznie zgromadzona publiczność podążała ich śladem. Wielu turystów, spędzających niedzielne popołudnie w Pszczynie przystawało, by posłuchać chóralnego śpiewu.

Koncert rozpoczął się przed ratuszem występem Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego Con Fuoco. Następnie przy fontannach wspólnie zaśpiewały - działająca od 113 lat "Lutnia" z Pszczyny i 100-latka Zorza z Wyr. Przy Kościele Ewangelickim porwał swoim śpiewem pszczyński chór Cantemus. Czwarty występ dała młodzież, a konkretnie działający przy Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie Młodzieżowy Chór Per Spasso. W finale finału Per Spasso i Con Fuoco dyrygowane przez Katarzynę Machnik śpiewająco odpowiedziały na pytanie "Why we sing?".

Podczas wydarzenia zbierane były pieniądze na leczenie 2,5-letniego Maciusia Cieślika z Jankowic, chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

Finał projektu "Przesiądź się na kulturę" - koncert chórów na pszczyńskim rynku - 20.09.2020 r.
Finał projektu "Przesiądź się na kulturę" - koncert chórów na pszczyńskim rynku - 20.09.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Przypomnijmy, że pierwsze dwa rozkłady jazdy odbyły się przy Powiatowym Centrum Przesiadkowym w Pszczynie, gdzie zagrały młodzieżowe zespoły działające przy POPP: Offbeat i Darmowy Catering, a także Kapela Fedaków i Kapela Pszczynioki. W ogrodach Starostwa Powiatowego w Pszczynie wystąpili soliści, instrumentaliści oraz Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego w Pszczynie.

Projekt "Przesiądź się na kulturę" został bardzo dobrze przyjęty - wszystkie koncerty oglądała spora widownia. Wiadomo już, że powiat pszczyński szykuje kolejne wydarzenia - projekt będzie kontynuowany także jesienią.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.