pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 września 2020
  • 25 września 2020
  • wyświetleń: 5473

[ZDJĘCIA] Zespół MOLE na ostatniej Bankowej Street Live w tym sezonie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj

Za nami ostatnia Bankowa Street Live w tym sezonie. W czwartek, 24 września gościem cyklu była grupa MOLE. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu!

Bankowa Street Live - zespół MOLE - 24.09.2020 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Nazwa MOLE to skrót od "Moje Obserwacje Ludzkich Emocji". Pod tą metaforyczną powłoką wpleciono teksty oraz muzykę katowickiego zespołu. Grupa w swobodny sposób łączy ze sobą przestenno-gitarowy indie pop z elementami muzyki tanecznej, folku, funky, country i szeroko rozumianej alternatywy spod znaku indie rock.

Grupa powstała z inicjatywy basisty Grzegorza Bednarskiego, który razem z gitarzystą Marcinem Skipiałą oraz Michałem Jackowskim, pianistą, gitarzystą, a przede wszystkim wokalistą ,oddali się w wir komponowania emocjonalnych z przesłaniem utworów. Skład w marcu 2019 roku uzupełniła młoda, uzdolniona perkusistka - Natalia Krząkała.W czerwcu tegoż roku zespół wypuścił swój pierwszy singiel pt. "Parzysty", wsparty teledyskiem, który znalazł się na playliście w radiowej "Czwórce", Radia Wnet, czy telewizji Kino Polska Muzyka. Utwór wykorzystano również w produkcji telewizyjnej "To je Borowicz" (TVP2).11 października 2019 miała premiera drugiego singla pt. "Senny film", który został wsparty ciekawym klipem. Teledysk również znalazł uznanie w telewizji Kino Polska Muzyka, a sam utwór znalazł się w propozycjach list przebojów stacji radiowych min. jak Radio Afera, Radio Białystok, czy Radio eM. W radiowej "Trójce "Senny film" zadebiutował w audycji Minimax Piotra Kaczkowskiego.

3 listopada 2019 roku ujrzała światło dzienne debiutancka EP-ka grupy pt. "Pierwsze Symptomy" Została ona w całości nagrana i zrealizowana w S-Tone Studio.

23 grudnia 2019 roku zespół MOLE został zaproszony do audycji Tomasza Żądy "Trójka Żąda debiutów" , gdzie udzielił obszernego wywiadu.

9 stycznia 2020 roku MOLE wystąpiły na żywo w TVP Polonia w programie "Halo Polonia", gdzie zagrały dwa utwory: "Senny film" i premierowo "Lustro". W maju tego roku na antenie telewizji Red Carpet TV zagościły oba utwory "Senny film" oraz "Parzysty".

BM, ar / pless.pl, źródło: PCKul

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bankowa Street LIVE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj