pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • wyświetleń: 5643

Jakub Machulec z LKS Pszczyna wicemistrzem Polski U16

W dniach 26-27 września w Słupsku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U16 - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. Nasz jedyny reprezentant - Jakub Machulec (LKS Pszczyna) zdobył srebrny medal w biegu na 1000 m ustanawiając wynikiem 2:39,18 nowy rekord życiowy.

Jakub Machulec z LKS Pszczyna wicemistrzem Polski U16 - 09.2020 · fot. MORiS Pszczyna


Połączenie tych dwóch warunków: zdobycie medalu i ustanowienie rekordu życiowego na mistrzowskiej imprezie stawia Kubę w gronie zawodników, którzy potrafią poradzić sobie z presją zawodów rangi Mistrzostw Polski. Warto dodać, że Kuba od dwóch lat jest najlepszym młodzikiem na dystansie 1000 m na Śląsku. W latach 2019-2020 wygrywał wszystkie zawody rangi mistrzostw Śląska i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w hali, na stadionie i w biegach przełajowych.

Mistrzostwa Polski U16 są jednymi z ostatnich mistrzostw kończących rywalizację polskich lekkoatletów na stadionie. Po krótkiej przerwie lekkoatleci wraz z trenerami powrócą do pracy nad przygotowaniami do sezonu przełajowego (92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych, Kwidzyń 28 listopada 2020 roku).

Marzanna Helbik

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.