pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 października 2020
  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 10151

[WIDEO] Konkurs Pogodejmy po naszymu rozstrzygnięty!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Znamy już wyniki XXIII Konkursu Gwarowego "Pogodejmy po naszymu" organizowanego przez GOK w Goczałkowicach-Zdroju. Nagrody przyznało jury oraz publiczność w internetowym głosowaniu. Zachęcamy do oglądania występów małych Ślązaków.

Pogodejmy po naszymu online
Uczestnicy internetowej edycji konkursu "Pogodejmy po naszymu" · fot. GOK Goczałkowice


Gminny Ośrodek Kultury od ponad 20 lat organizuje konkurs gwarowy dla uczniów klas II i III szkół podstawowych Powiatu Pszczyńskiego. Co roku mali uczestnicy byli zapraszani do siedziby goczałkowickiego GOK-u, aby wziąć udział w przeglądzie recytatorskim. Niestety tegoroczna pandemia przekreśliła wszystkie dotychczasowe plany. Goczałkowicki GOK postanowił jednak zaprosić dzieci do udziału w konkursie online. Zasady pozostały te same. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować tekst w gwarze śląskiej, a następnie zaprezentować jego interpretację. Z tą jedną różnicą, że tym razem przed kamerą, a nie jury. Gotowe filmy należało przesłać na adres mailowy GOK-u, który przekazał je do oceny profesjonalnemu jury.

Na tegoroczną edycję konkursu "Pogodejmy po naszymu" wpłynęło 7 nagrań. Decyzją jury, w składzie: dyrekcja oraz pracownicy GOK i GBP, Katarzyna Pławecka (nauczyciel), Małgorzata Paszek (emerytowana dyrektor GOK-u), Klaudia Roksela (firma Gryfnie), Danuta Abramowicz-Heczkom (nauczyciel), Barbara Sopot-Zembok (zastępca burmistrza Pszczyny), Halina Nocoń (dyrektor SP w Studzienicach), Edyta Wrona (nauczyciel, drygent chóru) postanowiono przyznać:

Wyróżnienie I stopnia:
Stanisław Pytel
Miriam Jaschkowitz

Wyróżnienie II stopnia:
Zofia Hamerlak
Martyna Kost
Maja Kukla
Hanna Jarczok

Wyróżnienie III stopnia:
Wojciech Białas

Nagroda internautów

Wszystkie nadesłane prezentacje zostały opublikowane na stronie internetowej GOK-u za pośrednictwem kanału YouTube. Publiczność do północy, 30 listopada mogła polubić ulubiony filmik. Uczestnicy walczyli o jak największą ilość polubień - w ten sposób został wyłoniony zwycięzca.

Nagrodę internatów otrzymała Hanna Jarczok, która przedstawiła śląską wersję "Okularów" Juliana Tuwima.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, dzięki któremu ukazujemy piękno śląskiej gwary oraz niezwykłą wartość społeczną, jaka wynika z przynależności do "małej ojczyzny". Jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli spotkać się z Wami osobiście - mówią organizatorzy.

Poniżej prezentujemy pozostałe występy małych Ślązaków:ar / pless.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj