pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 798

Papier do drukarki - jak wybrać dobry produkt?

Materiał partnera:

Jeżeli należysz do tych osób, które bez zastanowienia sięgają po papier do drukarki, powinieneś zmienić swój nawyk. Pierwsza lepsza ryza to nie zawsze dobre rozwiązanie. W sieci znaleźć można szeroki wybór różnorodnych papierów ksero. Warto z tego skorzystać i kupić dobry produkt. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie papieru do drukarki?

Papier do drukarki - jak wybrać dobry produkt?


Papier ksero - istotne parametryChociaż na pierwszy rzut oka każdy papier do drukarki wygląda identycznie, poszczególne produkty różnią się między sobą gramaturą, klasą, a nawet gładkością. Wybór dobrego produktu wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Niezależnie od tego, czy masz sprecyzowane wymagania czy też nie, wysokiej jakości papier ksero kupisz na ofisfera.pl.

Czym jednak powinieneś kierować się podczas wyboru właściwego rozwiązania? Podstawowym parametrem jest gramatura. Informuje o tym, ile waży jeden arkusz papieru. Im parametr ten będzie wyższy, tym karta będzie cięższa, grubsza i sztywniejsza. Standardowy papier biurowy ma gramaturę 80 g/m2, ozdobny od 160 do 250 g/m2. To, na jaki się zdecydujesz, zależy od Twoich potrzeb.

Pamiętaj jednak, by przed zakupem sprawdzić, jaką gramaturę obsługuje drukarka, którą masz. Źle dobrany papier ksero w najlepszym wypadku da niezadowalające efekty wydruku, w najgorszym zniszczy sprzęt. Warto mieć tego świadomość.

Papier do drukarki - na co jeszcze zwrócić uwagę?brandi-redd-aJTiW00qqtI-unsplash


  • Gramatura to jednak nie wszystko. Istnieją również inne parametry, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie papieru ksero. Oto najważniejsze
  • Grubość. Od parametru tego zależy to, jak papier do drukarki będzie reagować na zginanie. Wraz ze wzrostem grubości zwiększa się bowiem sztywność arkusza. W przypadku standardowego papieru ksero grubość wynosi ok. 110 mikronów.
  • Klasa. Tak naprawdę sprowadza się ona do poziomu jasności. Klasa A oznacza papier najbielszy, klasa B to wariant pośredni. Klasa C to natomiast najciemniejszy, tani papier ksero. Co ważne, granica pomiędzy poszczególnymi klasami jest nieprecyzyjna. Wciąż bowiem nie ustalono kryteriów, które umożliwiłyby klasyfikację danego papieru do określonej grupy.
  • Gładkość. Im kartka jest gładsza, tym wydruk wierniej odwzorowuje kolory i detale oraz daje lepszy kontrast.
  • Nieprzeźroczystość. Im parametr ten jest niższy, tym więcej światła pochłania papier do drukarki. W efekcie wydruk może przebijać na drugą stronę. Jest to szczególnie kłopotliwe zwłaszcza w przypadku wydruku dwustronnego. W skrajnym przypadku nachodzące na siebie cyfry i litery trudno będzie odczytać.


Papier ksero online - wygodnie i tanioNa koniec warto zwrócić uwagę na format papieru. Najpopularniejszy jest wariant A4. Nie oznacza to jednak, że trzeba ograniczać się wyłącznie do niego. W sieci nie brakuje ryz o mniejszym lub większym formacie. Dostępny jest również papier uniwersalny, który doskonale nadaje się do użytku domowego oraz biurowego. Odznacza się dobrymi parametrami i ma atrakcyjną cenę.

Nie chcesz przepłacać za papier ksero? Zakupy online to najlepsze rozwiązanie. Zyskujesz nie tylko szeroki wybór produktów, ale i niewygórowane ceny. E-sklepy papiernicze często oferują atrakcyjne rabaty. Zniżkę można otrzymać np. w zamian za zapisanie się do newslettera. Tani papier do drukarki? Promocja często dotyczy dostawy. Może ona być zupełnie darmowa, co czyni zakupy w sieci jeszcze bardziej opłacalnymi.