pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • 23 stycznia 2021
  • wyświetleń: 11367

Dr n. med. Marcin Leśniewski o szczepieniach w pszczyńskim szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W piątek o 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób od 70. roku życia. Od tej pory 500 osób próbowało dodzwonić się do rejestracji w pszczyńskim szpitalu. Dr n. med. Marcin Leśniewski przekazuje najważniejsze informacje dotyczące szczepień w placówce.

Pszczyna szpital
Szpital Powiatowy w Pszczynie · fot. pless.pl


Dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie poinformował, że lecznica może zamówić 30 dawek szczepionki tygodniowo. Do tej pory w systemie informatycznym zarejestrowano 270 pacjentów. Tylko dziś od godziny 6 rano 500 osób próbowało dodzwonić się do rejestracji w pszczyńskim szpitalu. Co ważne, system informatyczny pozwalał na rejestrację pacjentów do 31 marca 2021.

Dr n. med. Marcin Leśniewski przypomniał, że transport pacjentów do punktów szczepień organizują samorządy gminne. Natomiast szpitalny punkt szczepień nie ma możliwości wyjazdów do domów pacjentów.

Bieżące informacje dotyczące szpitalnego punktu szczepień znajdują się na witrynie www.szpital.pszczyna.pl.

Warto dodać, że podczas piątkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk zwrócił uwagę, że wiele osób jest rozgoryczonych i chciałoby się już w tej chwili zarejestrować, już wiedzieć kiedy będzie termin szczepienia.

- Trzeba sobie jasno powiedzieć i powtórzyć, że te ograniczenia wynikają z braku dostępności szczepionki. My nie możemy zapisywać na konkretne terminy szczepienia nikogo nie mając gwarancji, że ta szczepionka zostanie do nas dostarczona, a jedyne gwarancje posiadamy na razie do końca marca br. - powiedział Dworczyk. - Ale chcemy, i to możemy zrobić, zagwarantować, że każdy senior w Polsce, który będzie chciał zostanie zaszczepiony - zapewnił szef KPRM.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj