pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 lutego 2021
  • wyświetleń: 3991

Przy rondzie św. Jadwigi w Pszczynie wycięto drzewo. Było chore

We wtorek, 2 lutego wycięto drzewo znajdujące się przy rondzie Św. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie. Poprosiliśmy Urząd Miejski o uzasadnienie tego działania.

Wycinka drzewa u zbiegu ulic Chopina i Karola Miarki - 2.02.2021 · fot. Czytelnik


Od naszych czytelników otrzymujemy zdjęcia i informacje nt. prowadzonych wycinek drzew na terenie gminy Pszczyna. Ostatnio dotarła do nas wiadomość ze zdjęciami wyciętego drzewa u zbiegu ul. Chopina i Karola Miarki. Zapytaliśmy w Urzędzie Miejskim, czym podyktowana była wycinka.

Pień drzewa wyciętego przy rondzie św. Jadwigi w Pszczynie
Pień drzewa wyciętego przy rondzie św. Jadwigi w Pszczynie - 3.02.2021 · fot. UM Pszczyna


Jak poinformował nas Piotr Łapa, rzecznik UM w Pszczynie, wycięte zostało jedno drzewo - buk pospolity. Drzewo było chore, miało dziurawy pień (jego stan przedstawiają zdjęcia przekazane nam przed Urząd). Ze względu na lokalizację zagrażało bezpieczeństwu pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Z informacji przekazanych przez rzecznika wynika, że w zamian posadzone zostaną trzy drzewa tego samego gatunku.

Pień drzewa wyciętego przy rondzie św. Jadwigi w Pszczynie
Pień drzewa wyciętego przy rondzie św. Jadwigi w Pszczynie - 3.02.2021 · fot. UM Pszczyna

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.