pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 lutego 2021
  • wyświetleń: 2288

Zimowa pomoc dla potrzebujących - bezdomni otrzymali paczki z kocami

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej wraz ze Strażą Miejską w poniedziałek, 15 lutego rozwozili osobom bezdomnym paczki z kocami. Swoje wsparcie zaoferowali także wolontariusze z czechowickiej grupy Dostawcy Pomocy.

Bezdomni otrzymali paczki z kocami - 15.02.2021
Bezdomni otrzymali paczki z kocami - 15.02.2021 · fot. UM Pszczyna


Grupa ta przeprowadziła zbiórkę w Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz w Pszczynie. Do osób potrzebujących trafiło dziewięć zestawów.

Każdego roku jesienią Straż Miejska oraz pracownicy socjalni sprawdzają miejsca pobytu osób bezdomnych. W ten sposób łatwiej dotrzeć z pomocą w okresie silnych mrozów.

- Nie wszystkie osoby życzą sobie naszej pomocy, jednak staramy się przekonać do tego, że wsparcie jest potrzebne. Bywa, że dowozimy gorące napoje lub żywność. Reagujemy na informacje mieszkańców o osobach, którym pomoc jest potrzebna - informuje Artur Krzyżaniak, komendant Straży Miejskiej w Pszczynie.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.