pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 19 lutego 2021
 • 25 lutego 2021
 • wyświetleń: 5366

Oddział sportowy w SP nr 4. Będą uczyć gry w tenisa i badmintona

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj

Od 24 lutego Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie na rok szkolny 2021/2022 rozpoczyna nabór do oddziału sportowego o połączonych specjalnościach tenis ziemny i badminton. Zgodnie z przepisami nauka powinna odbywać się co najmniej trzy lata, w tym przypadku uczniowie będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności sportowe od IV do VI klasy.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych w oddziałach sportowych wynosi 10 godzin, z czego min. 4 godziny poświęcone są zajęciom związanym z daną dyscypliną.

Zgodnie z warunkami tworzenia, organizacji oraz działania oddziałów sportowych, w oddziale sportowym są prowadzone zajęcia sportowe obejmujące szkolenie sportowe w jednym lub kilku sportach, w co najmniej trzech kolejnych klasach szkoły danego typu, dla co najmniej 20 uczniów w oddziale w pierwszym roku szkolenia.

Do realizacji programu szkolenia sportowego szkoła zapewni:
 • własną infrastrukturę sportową,
 • nauczycieli wychowania fizycznego posiadających wymagane kwalifikacje do zajmowania stanowiska trenera lub instruktora.
 • organizację zajęć sportowych dostosowaną do planu treningowego.


Praktyka podobnych inicjatyw pokazuje, że w przypadku stworzenia oddziału sportowego powinno zostać powołane z inicjatywy rodziców Stowarzyszenie wspierające organizację działalność i pracę w oddziale sportowym.

Do realizacji szkolenia sportowego Stowarzyszenie powinno zapewnić uczestnikom oddziału sportowego:
 • instruktorów, trenerów do prowadzenia zajęć sportowych powyżej gwarantowanych 10 godzin zajęć sportowych przez Szkołę,
 • możliwość korzystania ze sprzętów niezbędnych do prowadzenia dodatkowych zajęć,
 • możliwość korzystania z obiektów sportowych wynajmowanych przez Stowarzyszenie,
 • możliwość korzystania z obozów sportowo-szkoleniowych organizowanych przez Stowarzyszenie
 • inne świadczenia Stowarzyszenia na rzecz rozwoju uczniów oddziału sportowego zakup sprzętu, organizację wyjazdów, dowozy do innych miejsc prowadzenia zajęć.


W sprawie szczegółowych informacji dotyczących zasad i kryteriów rekrutacji do oddziału sportowego (klasa IV) o specjalnościach tenis ziemny i badminton, należy zwrócić się bezpośrednio do dyrektora szkoły, w której będzie przeprowadzona rekrutacja do tego oddziału:

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie
43-200 Pszczyna, ul. Marii Konopnickiej 44
Tel. 32/210-43-84.

Uwaga! Rekrutacja NIE jest prowadzona przez system elektroniczny.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie" podaj