pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 8491

Nie żyje Karol Kania, mieszkaniec gminy Pszczyna. Kondolencje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Katastrofa lotnicza w Studzienicach" podaj

Kondolencje:

W nocy z poniedziałku na wtorek doszło do katastrofy lotniczej, w której śmierć poniósł Karol Kania, założyciel firmy Karol Kania i Synowie, przedsiębiorca, a zarazem mieszkaniec gminy Pszczyna. Kondolencje najbliższym składają władze samorządowe Gminy Pszczyna oraz Powiatu Pszczyńskiego.

Karol Kania
Nie żyje Karol Kania, mieszkaniec gminy Pszczyna · fot. www.facebook.com/karol.kania.i.synowie.spzoo


Kondolencje

- Z wielkim smutkiem we wtorek odebrałem wiadomość o tragedii, do której doszło w nocy w Studzienicach. Pragnę złożyć wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Śp. Karol Kania to postać, która swoją pracowitością i zaangażowaniem wpisała się w historię naszej gminy. Wielokrotnie podkreślał przywiązanie do regionu i wspierał lokalne inicjatywy. Zawsze mogłem liczyć na jego dobrą radę. Był osobą niezwykle pogodną i szanowaną przez mieszkańców - wspomina burmistrz Dariusz Skrobol. - Tragedia, do której doszło, to olbrzymia strata dla społeczności gminy Pszczyna - dodaje.

Żonie, synowi oraz bliskim najszczersze kondolencje, wyrazy głębokiego żalu i współczucia oraz słowa wsparcia w trudnych chwilach przesyłają

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol,
Zastępca Burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok
Zastępca Burmistrza Pszczyny Piotr Sidzina
Przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka
oraz Radni Rady Miejskiej w Pszczynie.


Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o tragedii, która wydarzyła na terenie kompleksu leśnego w Studzienicach. W katastrofie śmigłowca zginął śp. Karol Kania, założyciel i fundament firmy Karol Kania i Synowie.

- Karol Kania ponad 50 lat temu stworzył od podstaw firmę, która jest dzisiaj europejską potęgą, dającą zatrudnienie wielu osobom, w tym mieszkańcom naszego powiatu. Powiat pszczyński stracił wyjątkowego przedsiębiorcę, osobę życzliwą i otwartą na pomoc innym - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Słowa wsparcia w trudnych chwilach dla Rodziny i Wszystkich, których dotknęła Jego śmierć, skierowali przedstawiciele samorządu powiatu pszczyńskiego, Barbara Bandoła, starosta pszczyński oraz Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego.

kondolencje powiat

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Katastrofa lotnicza w Studzienicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Katastrofa lotnicza w Studzienicach" podaj