pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 3019

[FOTO] "Sprzątali świat" - z os. Daszyńskiego zebrano śmieci

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Pierwsza w tym roku akcja sprzątania okolicy miała miejsce w sobotę, 27 lutego. Przed południem Janusz Prządka, Alojzy Lazar, Maciej Stieber oraz Oskar Piecuch z zarządu osiedla Daszyńskiego przeprowadzili akcję sprzątania na terenach w sąsiedztwie przejścia podziemnego przy DK-1 i wzdłuż łącznika z ulicą Reymonta.

"Sprzątali świat" - zarząd os. Daszyńskiego wysprzątał okolicę
Od lewej: Janusz Prządka, Alojzy Lazar, Maciej Stieber oraz Oskar Piecuch - 27.02.2021 · fot. Osiedle Daszyńskiego


Zebranych zostało kilka pełnych worków odpadów, w tym: wiele butelek, szkła, mnóstwo plastikowych opakowań, nakrętek, rękawiczek, worków.

Na osiedlu Daszyńskiego organizowane są cyklicznie akcje sprzątania. Podobne działania prowadzone są tutaj od wielu lat, najczęściej w okresie wiosennym. Ich inicjatorem jest radny i członek zarządu osiedla - Maciej Stieber.

- Zaznaczyć należy, że wielokrotnie sprzątający mogli liczyć na wsparcie kadry i podopiecznych Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące, którzy angażowali się w prace bardzo aktywnie, a także na pomoc Miejskiego Zakładu Zieleni w Pszczynie - mówi Oskar Piecuch, członek zarządu osiedla Daszyńskiego

- Z każdą taką akcją chcemy nie tylko wysprzątać określony rejon osiedla, ale również trafić do świadomości innych osób, by dbały o swoją okolicę i sąsiedztwo. Śmieci zalegające na terenach zielonych nigdy nie były i nie będą dobrą wizytówką, dlatego nie tylko zachęcamy do udziału w "sprzątaniu świata", ale również do szybkiej reakcji i informowania odpowiednich służb, gdy zauważymy podrzucanie odpadów lub tzw. dzikie wysypiska śmieci - dodaje pan Oskar.

Tu apel do mieszkańców: jeżeli zauważycie, że ktoś podrzuca odpady lub zaśmieca, można kierować zgłoszenia do straży miejskiej pod numerem telefonu 32 210-43-73.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj