pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 3293

Łukasz Kohut spotkał się z burmistrzem m.in. ws. ścieżek

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W sobotę, 27 marca burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z posłem do Parlamentu Europejskiego Łukaszem Kohutem. Podczas wizyty omawiane były m. in. planowane inwestycje budowy nowego centrum kultury oraz ścieżek rowerowych - przypomnijmy, że europoseł w lutym złożył interpelację do Komisji Europejskiej w sprawie trwającej wycinki drzew w ciągu DW 939.

Spotkanie burmistrza Dariusza Skrobola z Europosłem Łukaszem Kohutem
Spotkanie burmistrza Dariusza Skrobola z Europosłem Łukaszem Kohutem - 27.03.2021 · fot. Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny / Facebook


Przypomnijmy, że w związku z petycją "Uratujmy drzewa w powiecie pszczyńskim", którą 1 lutego Stowarzyszenie Pszczyna Miasto Zielone złożyło w Urzędzie Miejskim oraz w odpowiedzi na apel aktywistek i aktywistów tego Stowarzyszenia, europoseł Łukasz Kohut skierował do Komisji Europejskiej interpelację dotyczącą projektu "Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego w Pszczynie wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą". Chodziło o kwestię wycinki drzew w związku z budową ścieżek rowerowych. Pisaliśmy o tym w lutym w artykule Europoseł interweniuje w Komisji Europejskiej ws. wycinki drzew.

W sobotę, 27 marca Łukasz Kohut spotkał się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem.

- Odwiedziłem Pszczynę w związku z akcją informującą o Spisie Powszechnym i możliwością deklarowania narodowości śląskiej i używania języka śląskiego. Spotkanie z Burmistrzem przebiegało w bardzo dobrej atmosferze, rozmawialiśmy między innymi o planach budowy nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury, akcji #smogover oraz o wycince drzew i akcji nowych nasadzeń. W tej ostatniej sprawie interweniowałem w Komisji Europejskiej, bo uważam, że rolą Posła do Parlamentu Europejskiego jest kontrola działań i wydatkowania pieniędzy europejskich - komentuje spotkanie Łukasz Kohut.

- Łukasz Kohut wykazał się dużym zainteresowaniem inwestycji prowadzonych na terenie naszej gminy, zwłaszcza planami budowy nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Bardzo się cieszę, że zaproponowana koncepcja architektoniczna i projekt spotkały się z tak ciepłym przyjęciem. Mam nadzieję, że gdy inwestycja zostanie zrealizowana, a w międzyczasie pokonamy koronawirusa, stanie się ona domem dla wielu pięknych wydarzeń i miejscem, gdzie mieszkańcy w każdym wieku będą mogli realizować swoje pasje - powiedział po spotkaniu burmistrz Dariusz Skrobol.

Posłowi przedstawiony został zakres rozbudowy sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Pszczyna.

- Sobotnie spotkanie było szansą, by bardziej szczegółowo opowiedzieć o przedsięwzięciu i wytłumaczyć co decydowało o wytyczeniu tras, jak przebiegał proces planowania połączeń oraz w jaki sposób gmina Pszczyna będzie realizować nasadzenia zastępcze. Zwłaszcza ten ostatni temat w ostatnim czasie wzbudził wiele dyskusji. Cieszę się, że ta kwestia mogła zostać wyjaśniona podczas spotkania - dodał burmistrz.

To nie jedyny temat związany z ekologią, który został poruszony. Od lat w gminie Pszczyna są prowadzone działania mające na celu poprawę jakości powietrza. Podczas rozmowy z posłem burmistrz zobrazował zakres wsparcia w postaci dofinansowań jaki gmina organizuje dla osób wymieniających stare kotły na nowe źródła ogrzewania. Zdając sobie sprawę jak ważna w tym wszystkim jest informacja i edukacja, zaprosił również Łukasza Kohuta do włączenia się w akcję "Gramy czysto! #smogover".

Po spotkaniu, które odbyło w ratuszu, poseł odwiedził miejsca, gdzie powstają ścieżki rowerowe oraz gdzie planowana jest budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj