pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 12 października 2021
  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 4990

Pszczyna: remont kładki na dworcu. W planach przejście podziemne

11 października rozpoczęły się prace remontowe kładki nad torami na stacji Pszczyna w zakresie wymiany odeskowania.

Kładka na pszczyńskim dworcu przed remontem - 11.10.2021 · fot. mp / pless.pl


Z myślą o podróżnych, chcąc zminimalizować utrudnienia w korzystaniu z obiektu, główne prace będą wykonywane w porze nocnej w dniach 11-16 października oraz w dniach 18-23 października. W ciągu dnia prace będą realizowane tylko w wyjątkowych sytuacjach. Kładka będzie cały czas udostępniona podróżnym, z wydzieleniem stref prowadzenia prac. Zakończenie wszystkich robót planowane jest do końca roku.

- Na stacji Pszczyna istnieje możliwość dojścia na peron przez przejście w poziomie szyn. Przejście jest otwierane przez dyżurnego ruchu, gdy zachodzi potrzeba dostania się na peron osoby z ograniczoną możliwością poruszania się. Dyżurny ruchu wywołany przez interkom, otwiera bramkę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, czyli gdy do przejazdu nie zbliża się pociąg - przypomina Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Ponadto, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowały projekt przebudowy odcinka Tychy - Most Wisła (Goczałkowice Zdrój) w ramach zadania "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice: LOT B na odcinku Tychy - podg. Most Wisła". Realizacja tego projektu - po uzyskaniu środków na realizację - przewidziana jest w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej 2021 - 2027.

- W ramach prac budowlanych planowana jest m.in. modernizacja stacji Pszczyna wraz z budową przejścia podziemnego wyposażonego w windy, co ułatwi dostęp do kolei osobom z ograniczoną możliwością poruszania się - poinformowała nasz portal Katarzyna Głowacka.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.