pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2021
  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 9563

Pociąg do Chorwacji ma zatrzymywać się w Tychach

RegioJet zgłosił wstępny rozkład jazdy pociągów z Krakowa do Rijeki i Splitu w Chorwacji - poinformował portal Rynek Kolejowy. Pociąg ma zatrzymywać się na stacji w Tychach.

RegioJet
RegioJet · fot. RegioJet CZ


Rynek Kolejowy podaje, że RegioJet zgłosił właśnie do odpowiedniego czeskiego urzędu projekt rozkładu jazdy, który ma obowiązywać w sezonie letnim 2022. Jak informuje portal zdopravy.cz, pociąg będzie kursować trzy razy w tygodniu i nie będzie łączony z grupą wagonów, która już w tym i poprzednim sezonie kursowała z Pragi do Rijeki i Splitu.

Mowa więc o zupełnie nowym pociągu, który rozpocznie kurs w Krakowie o 15:30 i przez Katowice (odjazd o 16:28), Tychy, Rybnik, Wodzisław Śląski, Ostawę, Hranicę na Morawie, Przerów, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń, Wiener Neustadt, Graz, Zagrzeb dotrze do Ogulina. Tu zostanie rozłączony. Jedna jego część pojedzie do Splitu (przyjazd o 12:21), druga do Rijeki (przyjazd o 8:36). W składzie ma być od 7 do 15 wagonów z miejscami do siedzenia i leżenia.

Powrót ze Splitu zaplanowano na godzinę 15:30 (z Rijeki o 18:35). Pociąg ma docierać do Krakowa o 12:12 następnego dnia. RegioJet chce jeździć do Chorwacji z Polski we wtorki, piątki i niedziele, z Chorwacji do Polski w środy, soboty i poniedziałki od 15 czerwca. Drugi z pociągów sezonowych wciąż będzie kursować z Pragi, ale ominie on Budapeszt.

ar / pless.pl, źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.