pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 1266

Władze pogratulowały mistrzyni w jeździe figurowej na rolkach

Nie ma trenera, nie jest zrzeszona w profesjonalnym klubie. Nie przeszkodziło to w zdobyciu złotego medalu w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach w Cieszynie. Sukcesu Marii Grynpeter i jej rodzicom pogratulowali w ostatnim czasie pszczyńscy włodarze gminni i powiatowi - starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski oraz burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

Włodarze powiatu podczas spotkania z Marią Grynpeter
Włodarze powiatowi - starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski podczas spotkania z Marią Grynpeter i jej rodzicami · fot. powiat


Maria Grynpeter ma 17 lat, jest mieszanką Pszczyny i uczennicą Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Od czterech lat jeździ figurowo na rolkach. Sama jest dla siebie trenerem i choreografem. Figur i techniki uczy się z filmików zamieszczonych w sieci. I to ze wspaniałym efektem. Końcem września zajęła pierwsze miejsce w kategorii juniorek w 10. Otwartych Mistrzostwach Świata w jeździe figurowej na rolkach. Mistrzostwa po raz pierwszy odbywały się w Polsce - w Cieszynie.

Trenuje w sali w swojej szkole - PZS nr 2 oraz w hali sportowej w Suszcu. Do mistrzostw świata intensywnie przygotowywała się przez dwa miesiące, niemal codziennie szlifując program.

Z Marią i jej rodzicami spotkali się starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski, którzy pogratulowali sukcesu i podziękowali za promocję naszego powiatu. Przekazali także drobny prezent, który pozwoli rozwijać sportową pasję.

Podczas spotkania Maria opowiedziała o treningach łyżwiarstwa figurowego, z których sporo przenosi na rolki, dalszych planach i rozwoju tej dyscypliny sportowej w Polsce. Podkreśliła, że chce się dalej rozwijać i za rok lub dwa wystartować w zawodach w wyższej kategorii.

- Maria jest przykładem na to, że jak się bardzo chce, można wiele osiągnąć. Złoty medal to nagroda za wytrwałość, ogromny zapał, a przede wszystkim ciężką pracę. Nie mam wątpliwości, że osiągnięty sukces jest wynikiem talentu, samozaparcia i ogromnego trudu wkładanego w treningi. Jestem pod wrażeniem, że mieszkanka naszego powiatu wszystkiego nauczyła się sama, pokazując olbrzymią determinację, która może być przykładem dla innych - mówiła Barbara Bandoła.

Burmistrz Dariusz Skrobol i zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok spotkali się z Marią Grynpeter - mistrzynią św
Burmistrz Dariusz Skrobol i zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok spotkali się z Marią Grynpeter - mistrzynią świata w jeździe figurowej na rolkach · fot. UM Pszczyna


- Triumf w mistrzostwach tej rangi to wspaniałe osiągnięcie i powód do dumy, a jednocześnie mobilizacja i motywacja do uprawiania tej niełatwej dyscypliny sportu. Jak mogłem dziś się dowiedzieć, wygrana w zawodach poprzedzona była bardzo ciężkimi treningami, ale setki poświęconych godzin i niewyobrażalny wysiłek włożony w treningi zaprocentowały - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol podczas drugiego spotkania w pszczyńskim ratuszu. - Zwycięstwo w zawodach to również duży sukces rodziców Marii, którzy pomagają realizować córce jej pasję i wspierają w przygotowaniach. Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów! - dodał.

Burmistrz również wręczył mistrzyni drobny upominek, który wesprze dalszy rozwój sportowy 17-letniej pszczynianki.

Samorządowcy gratulowali także rodzicom, którzy wspierają córkę w realizacji pasji.

Ostatnio mieliśmy przyjemność porozmawiać z Marysią - wideo, w którym można podejrzeć, jak trenuje na sali gimnastycznej w swojej szkole znajdziecie w artykule Jazda figurowa na rolkach w wykonaniu mistrzyni świata!

ar / pless.pl, źródło: Powiat, UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.